Expo’2025 Osaka ja Tokio 17.5.-25.5.2025

Kohti parempaa tulevaisuutta – Osaka 2025, Designing Future Society for Our Lives! 
Tule mukaan silmiä avaavalle matkalle tutustumaan Japaniin, maailman neljänneksi suurimpaan talouteen, sekä Japanin tarjoamiin ainutlaatuisiin mahdollisuuksiin suomalaisille yrityksille ja muille organisaatioille. 

Matkan aikana verkostoidumme niin japanilaisten kuin Japanissa toimivien suomalaisorganisaatioidenkin kanssa sekä avaamme ovia jatkokeskusteluille. 

Vierailemme neljän vuoden välein järjestettävässä suuressa maailmannäyttelyssä, joka pidetään tällä kertaa Osakassa. Näyttelyn teemana on tulevaisuuden yhteiskunta, Designing Future Society for Our Lives.

Matkalla pääset luomaan arvokkaita kontakteja myös muiden mm. yritysjohtoa, kaupunkien päättäjiä sekä korkeakouluja edustavien osallistujien kanssa, ja voit vaihtaa kokemuksia ja mielipiteitä luottamuksellisessa ilmapiirissä.

Lennämme Tokioon, jossa myös majoitumme. Teemme yhdessä luotijunamatkan päiväksi Osakan Expoon (mahdollisuus vierailuun myös toisena päivänä). Ohjelmassa on lisäksi kattaus vienninedistämiseen liittyviä tapaamisia ja puheenvuoroja ja verkostoitumisillallisia. Ohjelmassa on varattu aikaa myös Tokioon ja sen ympäristöön tutustumiselle sekä kahdenvälisille neuvotteluille.

Matkan hinta sisältää seminaariohjelman, lennot, lentokenttäkuljetukset, majoituksen, maailmannäyttelyn sisäänpääsyn, Tokio-Osaka-luotijunamatkat sekä kaikki ohjelman mukaiset tarjoilut.

Paikkamäärä on rajoitettu. Paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä, joten ilmoittaudu nopeasti mukaan kartoittamaan Japanin bisnesmahdollisuuksia! 

This program is also available in English. Participating in the trip does not require Finnish language skills. Contact: ulla.rossi (a) chamber.fi

Lentoaikataulu

17.5. meno 18:30 – 13.50 (+1) Finnairin lento Helsinki – Tokio Haneda
24.5. paluu 21.50 – 04.40 (+1)  Finnairin lento Tokio Haneda – Helsinki

Hotelli

Seminaari pidetään korkeatasoisessa viiden tähden Grand Prince Hotel Shin Takanawa -hotellissa, jossa myös majoitumme.  Huoneet ovat nykyaikaisia ja ilmastoituja ja niissä on ilmainen WiFi-yhteys. 

Läheiseltä Shinagawan asemalta Tokion asemalle pääsee 12 minuutissa junalla. Shinjukun, Harajukun ja Shibuyan alueet ovat kaikki saavutettavissa 20 minuutissa junalla.  Meille varatut huoneet ovat 29 neliötä eli japanilaisittain tilavia.

Kysy lisää mahdollisista vapaista paikoista: ulla.rossi (a) chamber.fi 

Lue myös

Asiakaspalvelussamme on maanantaina 3.3. käytössä uusi puhelinjärjestelmä

Uusi puhelinjärjestelmä sujuvoittaa Helsingin seudun kauppakamarin asiakaspalvelua maanantaista 3.3. kello 8.30 alkaen. Asiakaspalvelun ja vaihteen...

Tietoja vuoden 2023 TyEL- ja työttömyysvakuutusmaksuista

Työmarkkinoiden keskusjärjestöt ovat sopineet ehdotuksesta vuoden 2023 yksityisalojen työeläkevakuutusmaksuksi.

Viikon kysymys: tuotteen tullinimike

Viikon kysymys tuo vastauksia usein kysyttyihin kysymyksiin.